Інструкція по Fluid Art
- ТЕХНІКИ МАЛЮВАННЯ -
Існує безліч різних технік Fluid Art. У цій інструкції описані три основні з них - «брудне заливання», «перевернутий стакан» і «заливання калюжами».
Техніки в інструкції розташовані в порядку зростання складності
- ПІДГОТОВКА РОБОЧОГО МІСЦЯ -
Перед початком роботи:
- Накрийте стіл клейонкою або непотрібної папером;
- Одягніть рукавички з набору;
- Підготуйте одну або кілька ємностей для змішування фарб (наприклад, пластикові або паперові стаканчики). Кількість і розмір ємностей залежить від обраної техніки малювання;
- 4 склянки рівної висоти (в якості підставки, щоб полотно не прилипав до поверхні);
- Одноразові серветки або паперові рушники для видалення зайвої фарби;
- Одягніть фартух або одяг, який не шкода буде забруднити - акрилова фарба не відпирається.
Намагайтеся працювати в добре вентильованому приміщенні, робоче місце повинно бути добре освітлене.
- АКРИЛОВИЙ ЛАК -
Незалежно від обраної техніки, після того, як картина закінчена і повністю висохла, рівномірно покрийте її акриловим лаком за допомогою кисті. Потім залиште картину в горизонтальному положенні, щоб лак висох. Час висихання акрилової фарби - 4-5 годин, час висихання лака- 2-3 години.
-БРУДНА ЗАЛИВКА-
Є два варіанти створення картини за допомогою даної техніки.
- Перелийте всі фарби в один великий стакан (мал.1).
- Перелийте фарби в два-три стаканчика, намагаючись комбінувати в одній склянці кольори, що поєднуються між собою. Один і той же колір можна налити в кілька склянок (мал. 2). При використанні цього варіанта вам буде легше розподілити фарби по полотну і контролювати як виходить візерунок.
В обох методах фарби в склянках не перемішується!
При наливанні фарб в стакани не виливайте весь тюбик одразу - чергуйте кольори, виливаючи фарби за кілька порцій (наприклад, жовтий - синій - білий - блакитний - жовтий - синій - оранжевий - блакитний ит, д.)
Якщо ви використовували перший метод і перелили всі фарби в один стакан, хвилеподібним рухом вилийте всю фарбу зі склянки на полотно (мал.3).
Після цього нахиляйте полотно в різних напрямках так, щоб фарба розтеклася по всьому простору полотна (мал. 4).
Ви можете залишити трохи фарби в склянці або тюбиках, щоб доповнити узор або заповнити залишившися прогалини.
Якщо ви вибрали другий спосіб і перелили фарбу в кілька склянок, виливайте склянки по черзі, після кожного виливання нахиляючи полотно так, щоб фарба розтеклася (мал.5). При роботі над картиною намагайтеся створювати якийсь заздалегідь задуманий візерунок - так результат вийде більш «передбачуваним».
-ПЕРЕВЕРНУТИЙ СТАКАН-
При використанні техніки «перевернутий стакан» всі фарби вилийте в один стакан, не перемішуючи (мал.6). Після цього накрийте його полотном, як кришкою, щоб стакан виявився по центру полотна, і акуратно, але швидко переверніть склянку разом з полотном (мал.7). Залиште на кілька хвилин, щоб фарба стекла, після чого приберіть стакан з полотна. Рівномірно розподіліть фарбу по полотну, нахиляючи його в різні боки (мал.8).
-ЗАЛИВАННЯ КАЛЮЖАМИ-
При використанні цієї техніки, візерунки на картині будуть з більш чіткими, різкими краями. Чергуючи кольору, виливайте акрил на полотно прямо з тюбиків, формуючи кілька «калюж». Кожну нову порцію фарби виливайте в центр «калюжі». Після того, як виллєте фарби на полотно, трохи нахиляйте його в сторони так, щоб фарба розтеклася і заповнила всю поверхню полотна. Також рідкий акрил можна заливати хаотично, нашаровувати один колір на інший лініями і візерунками. Ведіть тюбиком над поверхнею, дозволяючи рідкому акрилу стікати і малювати звивисті лінії різної товщини. Розподіляйте фарбу по полотну, нахиляючи його, поки не залишиться незаповнених місць.
Як і в «брудній заливці», зручно заздалегідь продумати приблизний образ, сюжет, який ви хочете отримати в результаті.
Також ви можете комбінувати техніки, щоб створити ще більш цікавий ефект. Наприклад, частина фарб залишити в тюбиках, а частина змішати, таким чином комбінуючи «брудну заливку» і «заливку калюжами».